Kilka porad na start

Tu gadamy po polsku
Post Reply
Lii
Posts: 19
Joined: Mon Mar 23, 2020 2:23 pm

Kilka porad na start

Post by Lii »

Pierwsze co musisz wiedzieć o tym serwerze - to serwer w starym stylu, bez premium account i gm-shopa.
Jeśli szukasz szybkiej zabawy na kilka tygodni to nie tutaj.
Serwer wystartował w marcu 2020 jako c1.
Administrator odtwarza oryginalny kod źródłowy w C++ serwera, więc ewolucja przebiega tak, że od c1 serwer jest powoli rozwijany do c4, co dalej jeszcze nie wiadomo,
W chwili gdy to piszę jesteśmy w przededniu wprowadzenia obsługi klienta c3 (Rise of Darkness).
Admin sam utrzymuje serwer, nie zależy od dotacji, ale jeśli chcesz wesprzeć serwer to jak najbardziej jest to możliwe. I zalecane.

Serwer należny do trudnych nie tylko ze względu na niskie raty, ale też na to, że starsze kroniki Lineage 2 są trudniejsze w rozgrywce.
Questy są trudniejsze, np. Titan Box w queście dla dwarfów zamiast na pierwszym poziomie Cruma Tower obok sali z Portami jak jest w c6+ znajduje się głęboko schowany na 2 poziomie gdzie są moby aggro 50+
Drop i spoil topowego uzbrojenia jest z innych, wyższych lewelem mobów, jest mniej skili, itp, itd
Broń i armor w sklepie jest droższa (niedużo).

Jak ułatwić sobie start?

Coiny
Po utworzeniu postaci zagłosuj na serwer na toplistach, linki masz na głównej stronie serwera. Na niektórych listach możesz głosować co 12h.
W grze uruchom komendę ".menu" (bez cudzysłowów wpisując komendę na konsoli - lewy dolny róg okienka gry), i odbierz nagrodę za głosowanie, specjalne coiny (opcja w menu Vote Rewards), możesz za jednym razem odebrać 2 coiny (1site + 1site).
Coiny są tradowalne, może je sprzedać innym graczom lub wymienić je na różne scrolle: buff scrolle lub blessed escape/resurrection.
Na początek polecam je sprzedać. Niestety nikt specjalnie nie pofatyguje się do wioski startowej by je kupić. odczekaj z tym aż trafisz do Gludio/Dion/Giran
Ceny tych coinów wahają się od 60k-100k.

Questy
Rób quest w których nagrodą jest adena. W ustawieniach serwera questy mają bardzo dobry mnożnik nagrody. Szczególnie polecam quest z Gludin - polowanie na Ol Mahum w Abandoned Camp (można go wziąć od NPC Leopold przy południowym wyjściu z miasta)

Raid Bossy
Najszybszą metodą lewelowania w grze na chwilę obecną jest farma Raid Bossów. Nie pamiętam, czy było to zmienione w wyższych kronikach, ale na moich oczach (c2) gracz, który tylko skrzykiwał graczy na RB w ciągu 3 dni wbił 40 lvl.

Questy na zmianę profesji
Większość questów przypomina te z Interlude. Ale nie wszystkie. Nie próbuj robić ich z pamięci. W wielu przypadkach questowe moby mają inne lokalizacje. W razie problemu z lokalizacją NPC korzystaj w drop/spoil db tego serwera:
http://account.elmorelab.com:8080/ (link gdyby się zmienił jest na stronie głównej serwera)
W razie problemu zajrzyj tutaj na forum, kilka pytań ma już odpowiedzi.
Jest też opcja w zamian za dotację zmiany profesji bez robienia questów. Jest to jedyna forma dotacji na tym serwerze,

Offline Shop, jak postawić?
Stawiasz shop i się wylogowujesz. Nie potrzeba specjalnego itemu w inventory, nie potrzeba pisania komend.
Jeden warunek - offlineshop musi być jednym, ostatnim oknem gry w momencie wylogowania.
Potem jeśli chcesz możesz zalogować się na inne konto i grać na nim.

Wpadam pod tekstury, ratunku!
Dlaczego tak się dzieje to długa i skomplikowana historia. Im starszy klient gry i nowszy komputer na którym grasz tym częściej (ale nie aż tak często) się to powtarza.
Nie będziemy teraz roztrząsać aspektów technicznych dlaczego tak się dzieje.
Co robić?
Na 90% wpadłeś pod tekstury od strony klienta gry, czyli Ty to widzisz, ale dla samej gry i otoczenia nigdzie nie wpadłeś.
Najszybszą metodą jest zwykły relog, w którym klient dostanie odświeżoną porcję wszystkich danych.
Jeśli jesteś w party, można spróbować, by ktoś "wyciągnął" twoją postać spod tekstur - dajesz follow na kolegę a on odbiega kawałek. Czasami to pomaga.
10% to rzeczywisty upadek na samo dno mapy gry - wtedy jedyną opcją jest użycie SOE, /unstuck lub przez kogoś użyte na twojej postaci "Summon Friend"
Czy jest na to inna rada?
Unikać miejsc z których twoja postać "spada" na niższy teren, różnego rodzaju zejść ze wzniesień itp. Częstość się potęguje, gdy grasz na dualboxie.
W moim przypadku jest przykładowo miejsce, w którym za każdym razem wpadam pod tekstury - jest to spadek ze wzniesienia na którym stoi świątynia w Dion w kierunku na Crumę (spadek na drogę za świątynią). Zaraz potem w kierunku Crumy jest wzgórze, z którego spadając już na bagna Crumy znów wpadam pod tekstury. Obok jest ukształtowane zejście po którym można już bez spadania/wpadania normalnie zejść.
Last edited by Lii on Sun Apr 04, 2021 5:10 pm, edited 1 time in total.

Lii
Posts: 19
Joined: Mon Mar 23, 2020 2:23 pm

Re: Kilka porad na start

Post by Lii »

Dodam tylko, że jeśli ktoś szuka Polaków/polskiego klanu to tyko w grze lub poprzez Discord serwera.
Na forum mało kto zagląda.

bump i multipost dla daty

User avatar
MasterToma
Posts: 618
Joined: Wed Mar 18, 2020 1:21 pm

Re: Kilka porad na start

Post by MasterToma »


Post Reply